صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

پایش 37 مرکز ارائه خدمات درمانی و دو بیمارستان در طی دو روز

پایش 37 مرکز ارائه خدمات درمانی و دو بیمارستان در طی دو روز

پایش 37 مرکز ارائه خدمات درمانی و دو بیمارستان در طی دو روز

 

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان  از پایش شبانه 9 درمانگاه عمومی شبانه روزی در بندرعباس ، 20مرکز درمانی شهر پارسیان ،7 مرکز خصوصی طب کار و  یک مرکز جراحی در بندرعباس و بیمارستانهای رستمانی و شهدای بندرلنگه در طی دو روز خبر داد.

دكتر حمید نصيري گفت: بازديد های اداره نظارت بر درمان از مراكز درماني در سه نوبت صبح، عصر و شب و به صورت دوره ای و یا ماهیانه انجام می پذیرد که هدف از این پایش ها، بررسی میزان رعايت  پروتكل هاي بهداشتي در این مراكز، فاصله گذاري اجتماعی و همچنین رعايت تعرفه هاي مصوب وزارت بهداشت است. هدف از انجام پایش های شبانه از مراکز درمانی، علاوه بر اهداف ذکر شده، فعال بودن و حضور پزشكان در تمام ساعات فعاليت درمانگاه یا مراکز بیمارستانی نیز می باشد.

دکتر نصیری اظهار داشت: در چهارم مهرماه به همراه  كارشناسان اداره نظارت بر درمان  از ٢٠مركز درماني شهر پارسیان شامل مطب پزشك عمومي،متخصص، دندانپزشكی، دفتر كار و درمانگاه فعال در بخش خصوصي و همچنين بيمارستان رستماني این شهرستان پایش به عمل آمد. در پايان اين بازديد جلسه ای با حضور مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان، جهت رفع نواقص و مشكلات مراكز درماني بخش خصوصي و بيمارستانی این شهرستان و ارائه راه حل آنها برگزار گرديد.

 نصیری اعلام کرد:در این تاریخ همچنین به همراه تعدای دیگر از كارشناسان اداره نظارت بر درمان از ٩درمانگاه عمومي شبانه روزي  و یک مركز جراحي محدود در سطح شهر بندرعباس نیز به صورت شبانه پایش صورت گرفت و فعال بودن و حضور پزشك در تمام ساعات فعاليت درمانگاه و همچنين رعايت پروتكل هاي بهداشتي این مراکز بررسی شد. بصورت شبانه از بيمارستان شهداي شهرستان بندر لنگه نیز بازديد گردید و از چگونگي فعاليت پرسنل و پزشكان در بيمارستان پایش به عمل آمد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان  در ادامه افزود: بازدید از مراکز طب کار به صورت دوره ای انجام می شود که در تاریخ سوم مهرماه توسط کارشناس اداره نظارت بر درمان معاونت درمان به همراه یک نفراز کارشناسان معاونت بهداشتی از 7 مرکز خصوصی طب کار در بندرعباس در دو نوبت صبح و عصر و با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر عملکرد مراکز درمانی بر طبق چک لیست های وزارتی طب کار پایش به عمل آمده است.


١٠:٢٩ - سه شنبه ٦ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٤٥٤٤    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج